99,5% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1081Nie polecam5

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
4.9
Obsługa kupującego
5

Kategorie blog
Kolonialna Orchidea 0

Trochę Historii

Mango indyjskie, inaczej zwane drzewem mangowym, to roślina klimatu zwrotnikowego monsunowego, charakteryzującego się dużą ilością opadów oraz wilgotnością gleb. Jego naturalną uprawą zajmują się głównie mieszkańcy krajów Azji Południowo-Wschodniej, jednakże drzewo to można spotkać również na innych kontynentach np. w Ameryce Południowej.

Mango indyjskie jest drzewem twardym, wiecznie zielonym, długowiecznym oraz bardzo odpornym, zwłaszcza na wilgoć. Jego wysokość oscyluje w ok. 30 m, charakteryzuje się dużą rozpiętością korony. Wydaje wysoko cenione owoce, charakteryzujące się miękkim miąższem oraz słodkim smakiem.

Zostosowanie

Drzewo mangowe jest cenione również za swoje walory rzemieślnicze. Wykorzystuje się je zwłaszcza w meblarstwie, ale także np. przy produkcji paneli podłogowych. Dzięki swojej odporność, meble wyprodukowane z drewna mango są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Używa się go do produkcji zwłaszcza mebli stylizowanych na kolonialne, masywnych i prostych w swojej formie. Jasnobrązowy kolor drewna nadaje im wyrazistości i niezwykłego charakteru.

Główne cechy

  • Wysoka twardość drewna
  • Ciepła barwa, odcień mebli
  • 100 % drewna, bez płyt, sklejek i tym podobnych
  • Prosta forma mebli, szerokie zastosowanie
  • Większość mebli wysyłana w całości
  • Unikalność, niepowtarzalność
  • Stylowe okucia
  • Nieprzemijająca, kolonialna linia
  • Widoczne naturalne usłojenia
  • Ręczna praca, seria z tzw. "duszą"

Solidność, trwałość, wysoka jakość produktów.
Meble ciężkie, masywne - prawdziwe kolonialne.

biurko kolonialne - szuflady

Podsumowanie

Seria Kolonialna Orchidea, jak sama nazwa serii wskazuje, to meble w stylistyce kolonialnej. Opisywana seria produkowana jest z drewna mangowego. O samej stylistyce kolonialnej napisano setki albo i więcej ciekawych artykułów, blogów stąd my to pominiemy. Warto tylko zauważyć, że ten styl się nie nudzi, urządzając wnętrza takimi własnie meblami wnętrza pozostaną ciekawe przez dziesiątki lat. Mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Naturalne drewno i widoczne usłojenia, grube, masywne konstrukcje nadające specyficznego tonu, mosiężne uchwyty podtrzymane w tym samym smaku, ta atrakcyjność nie przeminie a wiekowe drewno doda tylko wartości przy odpowiedniej konserwacji. 

Kolonialna Orchidea - meble w stylistyce kolonialnej z pełnego drewna mango.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium