Dostępność
Cena
-
od
do
Komody, szafki kolonialne
Proste formy i pełne twarde drewno. Ponadczosowa linia i wyjątkowo wysoka jakosc wykonania, do tego stopnia, że w większości mebli również tyły mebli wykonane są z litego drewna. Różnorodność modeli i wzorów pomogą natomiast Państwu znaleźć odpowieni dla siebie mebel. Wysyłka mebli kolonialnych w większości odbywa się w całości, montaż nie występuje.
Podkategorie
-
Wyższe kategorie
Niedostępny
Ostatni | a
Na magazynie
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Niedostępny
Indyjskie, czy też kolonialne komody i szafki kolonialne w pełni gwarantują dobry gust i ponadczasowy styl. W ich strukturze zachowane są naturalne słoje drewna z jakiego zostały wykonane, zaczynając od drewna mangowego, palisandrowego czy teakowego. Wyjątkowo solidne i ciężkie, w 100 % drewniane.
Komoda kolonialna - ponadczasowy desing
Styl kolonialny - pierwsze skojarzenia, które w związku z tym stylem od razu przychodzą nam na myśl to egzotyka, orient czy tropiki. I słusznie, bo styl ten swój początek zawdzięcza dalekim, zamorskim krainom, w których ówcześni kolonizatorzy, osiedlając się na podbitych terenach i nie mając pod ręką dostępnych w Europie materiałów, zaczęli używać tego co było na miejscu. Dzięki temu zaczęły powstawać m.in. wspaniałe, bardzo trwałe i długowieczne meble. Dziś, z jednej strony, w dobie globalizacji styl kolonialny w meblarstwie rozprzestrzenił się na niemalże cały świat i zachwyca swoją prostotą, ale też i ekskluzywnością nas wszystkich, A z drugiej zaś, choć oczywiście przeszedł na przestrzeni lat ewolucję, pozostał przy swoim ponadczasowym i uwielbianym designie.
Komoda kolonialna - drewno mangowe, palisander, teak
Mebel kolonialny to mebel masywny i długowieczny. Żeby mógł spełniać te cechy musi być zrobiony z odpowiedniego drewna. Na szczęście dla fanów tego rodzaju mebli istnije wiele gatunków drewna egzotycznego, drewna tropikalnego, które świetnie nadają się do wyrobu mebli. Większość drzew, z których zdobywa się budulec, to drzewa występujące w klimacie równikowym oraz zwrotnikowym, na terenach Azji, Afryki bądź Ameryki Południowej. Cechą charakterystyczną tych terenów jest przede wszystkim duża wilgotność. I to właśnie na nią, zarówno same drzewa, jak i w późniejszym etapie uzyskane drewno są bardzo odporne. Drewno mangowe, palisander czy teak są świetnymi przykładami drewna wysoce odpornego na czynniki zewnętrze takie jak woda, substancje szkodliwe czy szkodniki. W połączeniu z masywnym ciężarem oraz prostą formą obróbki wszystkie te cechy dają wspaniały kolonialny mebel.
Komody kolonialne do salonu
Meble kolonialne to meble charakteryzujące się prostotą. Nie znajdziemy w nich wymyślnych rzeźbień, czy licznych elementów dekoracyjnych. Zazwyczaj cechują się równo ciosaną bryłą, gładką powierzchnią i surowością. Nie oznacza to jednak, że mebel nie potrafi zachwycić. Uwagę oka przykuwają naturalne linie drewna, spore wysłojenie oraz piękne odcienie brązu. Salon to zazwyczaj najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu. Dlatego też mnogość mebli do tego pomieszczenia jest przeważnie największa. Nie inaczej jest w stylu kolonialnym. Mamy tu wspaniałe, pojemne komody, zarówno duże stoły jadalne, jak i małe stoliki kawowe, przeszklone witryny czy wygodne krzesła. Salon wyposażony w ten rodzaj mebli z pewnością wzbudzi uwagę gości, a mieszkańcom pozwoli poczuć klimat XiX-wiecznych salonów kolonialnych i wprowadzi odrobinę egzotyki do codziennego życia.